Piątek, 9 grudnia 2022 Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Spotkanie pełnomocników granicznych W Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej

2018-03-16 05:38:08 (ost. akt: 2018-03-16 05:43:11)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

W Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej, 14 marca odbyło się spotkanie Pełnomocników Granicznych Rzeczypospolitej Polskiej odcinka kętrzyńskiego i Federacji Rosyjskiej odcinka kaliningradzkiego.

Delegacji Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przewodniczył płk SG Robert INGLOT zaś stronie rosyjskiej gen. mjr Nikołaj Jewgieniewicz PANCZENKO.

Podczas posiedzenia strony przeanalizowały stan ochrony polsko-rosyjskiej granicy państwowej na wspólnym odcinku w 2017 roku. Wymieniono się informacjami dotyczącymi wyników ochrony wspólnego odcinka granicy państwowej, a także funkcjonowania przejść granicznych. Podsumowano przegląd znaków granicznych na odcinku polsko-rosyjskiej granicy państwowej oraz wyniki pracy realizowanej w ramach aparatów pełnomocników granicznych.

W trakcie spotkania szczególną uwagę zwrócono na aktualną sytuację na polsko-rosyjskiej granicy państwowej w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Strony zaproponowały wspólne przedsięwzięcia ukierunkowane na profilaktykę w celu zapewnienia porządku prawnego na granicy w okresie trwania i przygotowań do Mistrzostw oraz wymianę informacji w tym zakresie.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB