Piątek, 1 lipca 2022 Imieniny Bogusza, Haliny, Mariana

Jeden zapłacił grzywnę i pojechał, drugi trafił do aresztu. Poszukiwanych Rosjan zatrzymali strażnicy graniczni

2018-03-22 06:44:15 (ost. akt: 2018-03-22 06:49:10)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali dwóch poszukiwanych mieszkańców obwodu kaliningradzkiego. Mężczyźni nie opłacili zasądzonej kary grzywny. Jeden po opłaceniu zaległości ruszył dalej, a drugi trafił do aresztu.

Na drogowym przejściu granicznym w Gronowie, 19 marca do odprawy na kierunku wjazdowym do Polski, stawił się obywatel Rosji. Funkcjonariusz Straży Granicznej w trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości mężczyzny, uzyskał informację z dostępnych baz danych, że 49-latka poszukuje Sąd Rejonowy w Bartoszycach za nieopłaconą karę grzywny.

Rosjanin dopiero po uregulowaniu zaległości ruszył w dalszą podróż.

Natomiast 20 marca, funkcjonariusze SG na tym samym przejściu zatrzymali 46-letniego Rosjanina, który stawił się do odprawy na wjazd do RP. Okazało się, że podróżny nie zapłacił kary grzywny i jest poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości.

Mężczyzna nie skorzystał z możliwości uregulowania zasądzonej kwoty i trafił do aresztu.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB