Piątek, 27 stycznia 2023 Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Auto jedną, dużą skrytką na papierosy

2018-04-10 10:03:17 (ost. akt: 2018-04-10 10:21:56)

Autor zdjęcia: IAS Olsztyn

Ponad 500 paczek papierosów ukrył w swoim Fiacie Punto mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Kontrabandę wykryli funkcjonariusze KAS z Bezled.

— W minioną sobotę, 7 kwietnia, do dokładnej rewizji został wytypowany samochód osobowy marki Fiat Punto, którym podróżował mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Funkcjonariusze celno-skarbowi skierowali go do budynku kontroli szczegółowej gdzie okazało się, że ten niepozorny pojazd, w zasadzie w całości, zamieniono na skrytkę — informuje Ryszard Chudy, oficer prasowi Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Mundurowi, korzystając z wsparcia psa służbowego Tigi, wykryli papierosy ukryte w siedzeniach, podłodze oraz w przerobionej ścianie grodziowej samochodu.

Do skrytki można było się dostać dopiero po demontażu części konsoli oraz wyjęciu stalowej blaszki, zamaskowanej czarną folią. Wycięty otwór pomieścił kilkaset paczek papierosów różnych marek. W sumie z Punto wyjęto 530 paczek papierosów.

— W związku z przeróbką konstrukcyjną pojazd został odholowany na parking depozytowy a podróżny, za próbę przemytu, odpowie przed sądem — mówi Ryszard Chudy.

and

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB