środa, 30 listopada 2022 Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Ponad 3 tysiące paczek papierosów w przerobionym oplu

2018-04-23 15:02:29 (ost. akt: 2018-04-23 15:06:37)

Autor zdjęcia: IAS Olsztyn

Ponad 3 tysiące paczek papierosów ukrył w Oplu Merivie mieszkaniec Ornety. Przemycany towar jak i samochód zostały na przejściu granicznym w Bezledach.

Wczoraj (22 kwietnia), w godzinach nocnych, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Bezledach wytypowali do kontroli samochód marki Opel Meriva, którym podróżował mieszkaniec Ornety. Mężczyzna w tym roku już kilka razy przejeżdżał przez to przejście.

Opel trafił więc do Budynku Kontroli Szczegółowej. W wyniku rewizji funkcjonariusze celno-skarbowi ujawnili 3255 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wartych co najmniej 30 tys. zł.

Do ukrytych papierosów dostęp był możliwy przez wycięte otwory o różnych wymiarach, umiejscowione za tylnym zderzakiem, a także pod siedzeniami oraz w progach pojazdu. Mężczyzna zasłonił je blaszkami, które następnie zamaskował szpachlą.

Kierowcy Opla postawiono zarzut popełnienia przestępstwa. Oprócz papierosów, funkcjonariusze celno-skarbowi zajęli również samochód i przekazali go na parking depozytowy. Wszczęta sprawa karna skarbowa będzie miała swój finał w sądzie.

podinsp. Ryszard Chudy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB