Czwartek, 8 grudnia 2022 Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Funkcjonariusze SG zatrzymali poszukiwanych Rosjan. Nie pomogła zmiana nazwiska

2018-04-24 07:38:20 (ost. akt: 2018-04-24 07:41:42)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Podczas weekendu funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 obywateli Rosji, poszukiwanych przez polskie sądy za nieopłacone kary grzywny. Rekordzista miał do uregulowania 18 600 zł.

20 kwietnia mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego, stawił się do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi. Podczas weryfikacji przedstawionych przez mężczyznę dokumentów podróży ustalono, że 30-latka poszukuje Sąd Rejonowy w Bartoszycach.

Okazało się, że Rosjanin został ukarany karą grzywny w wysokości 18 600 zł za wcześniejszy przemyt papierosów. Ponadto mężczyzna, by uniknąć odpowiedzialności karno-skarbowej zmienił swoje nazwisko. Myślał, że w ten sposób przechytrzy funkcjonariuszy Straży Granicznej i wyjedzie z Polski.

Podstęp mu się nie udał. Obywatel FR wylądował w areszcie, gdzie spędzi najbliższe 130 dni.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi przerwali podróż również 54-letniemu obywatelowi Rosji. Mężczyzna trafił do aresztu bo nie opłacił zasądzonej kary grzywny.

Z tego powodu 3 kolejnych poszukiwanych cudzoziemców, zatrzymano na drogowym przejściu granicznym w Bezledach. Podróżni po uregulowaniu zaległości ruszyli w dalszą podróż.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2)

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SG #2491095 | 195.136.*.* 25 kwi 2018 11:50

    Proponuję film o tym nakręcić.....

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)