Piątek, 1 lipca 2022 Imieniny Bogusza, Haliny, Mariana

Uśmiechnięci jadą na Mundial

2018-06-30 06:51:59 (ost. akt: 2018-06-30 06:58:22)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

Od 4 do 28 czerwca funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odprawili ponad 25 300 kibiców. Najwięcej, bo aż 16 200 fanów piłki nożnej stawiło się do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach.

Kibice na mecze do Kaliningradu jechali samochodami osobowymi (ponad 7 tys.), autokarami (zorganizowane wycieczki - ponad 250) oraz autobusami rejsowymi (103).

Byli również kibice, którzy do odprawy granicznej podjechali traktorem. To trzech Szwajcarów, jeden z nich kierował zabytkowym pojazdem, a dwóch pozostałych jechało tuż za nim busem.

Był też obywatel Kanady, który podróżował po Europie rowerem i posiadał paszport kibica. On również wybrał się swoim jednośladem do Kaliningradu na mecz.

Fani piłki nożnej wspierali swoje drużyny, co widać było już na drogowych przejściach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Radość i śpiew towarzyszyły im w trakcie odprawy.


Okazywali sobie wzajemne wsparcie. Wczoraj, gdy jeden z angielskich kibiców zostawił swój paszport w hotelu, pozostali uczestnicy wycieczki jednogłośnie zdecydowali, że poczekają na dokument i wszyscy razem przekroczą granicę polsko-rosyjską.

Straż Graniczna przypomina, że zgodnie z procedurami określonymi przez Rosję, kibic jadący na mecz musi mieć ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica.

Tacy podróżni będą mogli od 4 czerwca do 15 lipca wjechać do Rosji bez wiz, ale powinni opuścić Federację Rosyjską do 25 lipca.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB