środa, 30 listopada 2022 Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Zatrzymani na przejściach granicznych

2019-07-20 11:32:03 (ost. akt: 2019-07-20 11:34:19)

Autor zdjęcia: Straż Graniczna

18 lipca, w ciągu kilku godzin funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 3 osoby. Obywatela Rosji z podrobionym dowodem rejestracyjnym pojazdu, poszukiwanego za uchylanie się od alimentów mieszkańca powiatu szczycieńskiego oraz Rosjankę za nieopłaconą grzywnę.

Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego około godziny 11:30 stawił się do odprawy na kierunku wyjazdowym z RP na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi. W trakcie sprawdzania autentyczności dowodu rejestracyjnego peugeota należącego do 45-latka, funkcjonariusz Straży Granicznej stwierdził, że dokument jest podrobiony na wzór oryginalnego. Rosjanin został zatrzymany i przekazany policjantom z KPP w Gołdapi.

Około godziny 15:30 na lotniczym przejściu granicznym w Szymanach, do odprawy na wylot z Polski do Wielkiej Brytanii, stawił się mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie potwierdzili, że jest on poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie. 51-latek ścigany był za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Polaka przekazano policjantom z KPP w Szczytnie.

Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Bezledach około godziny 17.30 zatrzymano obywatelkę Rosji, która próbowała wjechać do Polski, pomimo, że nie opłaciła zaległej grzywny. Kobieta dopiero po uregulowaniu zasądzonej kary w wysokości 2 700 zł ruszyła w dalszą podróż.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0)

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB